برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

قیمت جدید خیارشور دبه و حلب و شیشه ۱۴۰۱ با دلایل گرانی

تازه ترین قیمت خیارشور کیلویی امسال بصورت فله ای همدان یا شیشه یک و یک و بقیه شرکت به همراه معرفی انواع خیارشور ویژه و نول و سایزهای مختلف.

اگر فروشنده انواع خیارشور هستید در انتها این مطلب و در قسمت نظرات موجودی محصولات و شماره تماس بزارید تا خریداران بتونند شمارو پیدا کنند.

چون کار خودم پروتئینی هست و به صورت روزمره با قیمت خیارشور سروکار دارم میتونم بروزترین نرخ خرید هر دبه یا کیلو خیارشور نول و ویژه و صادراتی رو بهتون بگم.

اینم ببینید:

چرا خیارشور گرون شد؟

تا سالهای اخیر هیچکس در بازار خیارشور رو جدی نمیگرفت به طوری که قیمت هر دبه خیارشور تا بهار سال ۱۳۹۹ در گرون ترین حالت ممکن کمتر از ۵۰هزارتومن بود، به عبارتی هر کیلو ۶هزارتومن!

اما دلیل این گرانی یکباره در بهار سال ۹۹ چه بود؟ چرا قیمت هر کیلو خیارشور ۶برابر شد؟

این گرونی دلایل مختلفی داره که اصلی ترینش نبود نظارت و برنامه درست در کاشت و برداشت خیارهاست.

از طرفی دیگه تورم شدید سال های اخیر که در قیمت کارگر و زمین و برق و آب و همه چیز تاثیر گذاشته باعث شده تا قیمت دبه های پلاستیکی و یا ظروف شیشه ای بشدت گران شود.

عوامل دیگر مثل افزایش قیمت حمل و نقل و احتکار دلالان را هم به موارد بالا اضافه کنید.

یکی از مواردی که میتونه باعث گرانی خیارشور در سال جدید بشه ، تغییرات هواشناسی و کمبود اب در ایران هستش که طبق گفته دهیار روستای گنج تپه در شهرستان بهار که یکی از قطب های تولید خیارشور است این روستا از یک سو با مشکل تامین آب شرب مواجه بوده و از طرف دیگر تولید خیار شور بالایی دارند و تولید خیار شور به صورت مشاغل خانگی هدر رفت آب شرب بالایی دارد همین امر مشکلاتی در بحث آب شرب روستا ایجاد کرده است.

خیارشور

این فرد مسئول با تاکید بر اینکه برای انجام هر کاری ابتدا باید زیر ساخت آن را در نظر گرفت و فراهم کرد،یاد آور شد: از قدیم الایام با توجه به اینکه این روستا روستای تولید خیار بوده و در بحث خیار شور هم فعالیت داشته اند باید نیاز سنجی در رابطه با حوزه آب شود که با توجه به موضوع آب چه میزان می‌توانند تولید خیار شور انجام دهند؟ تا بر اساس این نیاز سنجی با برنامه‌های میان مدت و بلند مدت بتوان گام‌های موثری را برای ساماندهی و تجمیع این مشاغل خانگی در حوزه تولید خیار شور برداشت. منبع

بریم قسمت هایی از مصاحبه یکی از تولیدکنندگان خیارشور در تابستان ۹۹ رو باهم بخونیم؛

قادری مدیر کارگاه خیارشور قادری در زوارم شیروان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه در سال های گذشته میزان تولید خیارشور در این کارگاه به ۱۰ تن در روز می رسید، گفت: اما امسال این کارگاه تعطیل شده است!!

خیارشور

وی با بیان اینکه تولید خیارشور از مهرماه آغاز می شد و تا مهر ماه دیگر ادامه می یافت، اظهارکرد: اوج زمان فروش این محصول از اواخر زمستان آغاز می شد و طی بهار و تابستان ادامه می یافت اما متاسفانه ویروس کرونا سبب شد تا نتوانیم تولیدات سال گذشته خود را به فروش برسانیم.

قادری تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر تولیدات سال گذشته روی دستمان باقی مانده است و بیشتر آن ها نیز خراب شده اند و باید آن ها را دور بریزیم تا بتوانیم از دبه ها برای موارد دیگر استفاده کنیم.

قیمت خیارشور

وی تاکیدکرد: اصلا هیچ سالی مانند امسال(۱۳۹۹) برای تولیدکنندگان خیارشور در این منطقه نبوده است و اگر روند به همین شکل ادامه یابد باید با این حرفه خداحافظی کنیم.

این تولیدکننده خیارشور با اشاره به اینکه خیارشورهای تولیدی زوارم به همدان ارسال و از آنجا به کشورهای همسایه صادر می شد، ادامه داد: متاسفانه دست بالای دست نیز زیاد شده و شهرهای مجاور همچون درگز در خراسان رضوی نیز اقدام به ایجاد کارگاه های خیار شور کرده اند و وجود بازار رقابتی تا حدودی بر روی فروش خیار شور این منطقه تاثیر گذار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در سال های گذشته که تولید خیارشور در این منطقه رونق زیادی داشت تعداد زیادی از کشاورزان مقدار زیادی از سطوح زمین های کشاورزی خود را به کشت خیار اختصاص می دادند که ویروس کرونا و به فروش نرفتن خیارشورهای موجب شد تا سطح زیرکشت تولید خیار نیز کاهش یابد.

قادری تصریح کرد: حتی کشت خیار در این منطقه ای تا اندازه ای بود که تعدادی از کشاورزان اقدام به اجاره زمین برای کشت خیار می کردند.

وی توضیح داد: مشکل به وجود آمده سبب شده تا قیمت خیارسبز و خیارشور نیز طی امسال افزایش یابد به طوریکه  قیمت هر دبه خیارشور که در سال گذشته حدود ۵۰ هزار تومان بوده امسال به ۱۳۰ هزار تومان برسد. منبع

خیارشور تخمیری

سایزبندی انواع خیارشور دبه

اجازه بدید یه توضیح درباره اندازه خیارشورها و اسامی که دارند بهتون بگم؛

سوپرویژه : در بازار به خیارشور خیلی ریز سوپرویژه میگن که اندازه دو بند انگشت هستش.

خیارشور همدان

ویژه : این سایر از خیارشور اندازه سه بند انگشت هست و مقداری از سوپرویژه بزرگتره.

نول : خیارشور نول پرفروش ترین خیارشور متداول در بازاره که هم ساندویچی ها و هم مغازه دارها استفاده میکنند.(علتش اینه که بخاطر سایر بزرگترش نسبت به دوتای قبلی از قیمت کمتر ولی اندازه مناسبی برخورداره)

ممتاز : خیارشور ممتاز از نول بزرگتره پس بخاطر قیمت پایینش در ساندویچی ها بسیار استفاده میشه.

خیارشور دبه

هرچه اندازه خیارشور بزرگتر باشه ، قیمتش هم کمتره!

یک : خیارشور یک بسیار بزرگه و قیمتی هم نداره اما بعضاً برخی مغازه های ساندویچی یا اونهایی که استفاده خاص دارند ازین خیارشور سایز بزرگ استفاده میکنند.

خیارشورهای بزرگتر هم در بازار هست اما بهتره که درباره اش دیگه صحبت نکنیم چون واقعاااا بزرگه!!

قیمت خیارشور شیشه ای

خیارشورهای شیشه در بازار قیمت های واقعاً بالایی دارند.

هر شرکتی هم به میزان اعتبار برندش قیمت رو بالاتر میگه ولی به طور معمول فعلا قیمتی بین ۴۹ تا ۶۸ هزارتومن داره.

خیارشور شیشه

در پایین قیمت جدید خیارشورهای شیشه ای رو درج کردیم:

خیارشور شیشه‌ای سوپرویژه(ریز) ۶۸۰گرمی مهرام : ۵۲هزارتومن

خیارشور شیشه‌ای سوپرویژه بهروز ۶۶۰گرمی : ۴۸هزارتومن

خیارشور شیشه‌ای ملس نول (دون دون دار شبیه امریکایی) ۶۲۰گرمی سحر : ۳۵هزارتومن

خیارشور شیشه ای سوپرویژه ۶۶۰گرمی یک و یک : ۵۵هزارتومن

قیمت خیارشور دبه فله‌ای

قبل از اینکه قیمت هارو بنویسیم نیازه که بگیم هر دبه (عکس پایین) بطور خالص معموله ۸ کیلو خیار داره و مابقی آب و سبزیجات رو شامل میشه.

خیارشور سوپرویژه هر دبه ۸کیلویی خالص ۲۴۵ تا ۲۹۵ هزارتومن

خیارشور ویژه هر دبه ۸کیلویی خالص ۱۵۰ تا ۱۹۰ هزارتومن

خیارشور نول هر دبه ۸کیلویی خالص ۸۵ تا ۱۴۵ هزارتومن

خیارشور ممتاز هر دبه ۸کیلویی خالص ۵۰ تا ۷۸ هزارتومن

خیارشور یک هر دبه ۸ کیلویی خالص ۲۵ تا ۵۰ هزارتومن

خیارشور ویژه سرکه‌ای کنسروی هر دبه ۸ کیلویی خالص ۲۸۰ تا ۳۲۰هزارتومن

خیارشور ویژه کنسروی سرکه ای هر حلب ۸ کیلویی خالص ۳۴۰ تا ۴۵۰ هزار تومن

بعد از گرانی شدید خیارشور در سال ۱۳۹۹ ، چند سالیست که قیمت انواع این محصول در حد عُرفی گران میشود و دیگر خبری از جهش قیمت زیاد نیست. با اینحال در سال ۱۴۰۱ هم مقداری قیمت ها دستخوش تغییر بوده که با توجه به گرانی های شدید اخیر در سایر کالاها قابل تحمل است!

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.09 (11 رای)