برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

هر سیخ کباب چنجه چند گرم است؟

برای هر ۴ نفر هم بین ۸۰۰ تا ۱کیلو گرم گوشت راسته یا فیله مناسب هستش. پس برای هر سیخ کباب چنجه ۲۵۰ تا ۴۰۰ گرم گوشت میشه استفاده کرد. ولی معمولی نزدیک به ۳۰۰ گرم استفاده میکنند.

در انگلستان ما بیشتر با انواع کباب های مختلف از سراسر جهان هماهنگ شده ایم. روزگاری گذشته است که فکر می‌کردیم دونرکباب به آرامی در پنجره غذاخوری تنها کباب در جهان است. با رونق رستوران‌های بریتانیا که توسط صاحبان آسیایی افتتاح شد، اکنون با وضوح بیشتری متوجه مقدار انبوه انواع مختلف کباب شده‌ایم.

اما در واقع کباب از کجا آمده است؟

کباب اکنون پایانی عالی برای یک شب سرگرم کننده است، اما تاریخچه آن در واقع به گذشته های دور باز می گردد. داستان کباب به هزاران غذای آسیایی و آفریقایی برمی گردد. خود کلمه کباب در واقع به معنای کباب کردن است، اما می‌توان آن را به‌عنوان نان گوشتی مخلوط با ادویه‌ها نیز نام برد.

گمان می‌رود زمانی که سربازان تکه‌هایی از حیوانات تازه شکار شده را روی شمشیرها روی آتش‌های میدان باز کباب می‌کردند، در ترکیه به وجود آمدند. این اصل توسط خط ترکی کیسه یوسف در سال ۱۳۷۷ پشتیبانی می شود و اکنون قدیمی ترین منبع شناخته شده است که در آن کباب به عنوان یک ماده غذایی ذکر شده است.

کباب ها را بیشتر در سراسر جهان با برنج و سالاد می خورند، اما محبوب ترین شکل آن در بریتانیا اکنون با اشکال مختلف نان سرو می شود. کباب‌ها در جوامع سراسر جهان ادغام شده‌اند و همه سبک‌های متفاوتی به خود گرفته‌اند: کبابی اورمان از گوشت بره بریان شده تشکیل شده است، کبابی کوبان به سبک کباب گوشت شپرد است.

در عربستان، شیشلیک یا لام مشوی جزء ضروری رژیم غذایی مردم است. شیش واقعی از گوشت بره ترشی که به یک سیخ تیغه فلزی که چهار طرف است و صاف روی کباب می‌نشیند متصل شده ساخته می‌شود.

تکنیک های مریمینگ مهمترین بخش ایجاد طعم کباب است و فرهنگ به فرهنگ متفاوت است. آنها عمدتاً حول معجونی از آب لیمو، روغن زیتون، شیر و ماست، آب پیاز، دارچین، مرزنجوش وحشی، آب گوجه فرنگی و ادویه جات می چرخند.

غذاهای پاکستانی پر از طیف تند کباب است. برخی از معروف ترین آنها عبارتند از: سیخ، شامی، رشمی، چاپلی، بیهاری، تیکا، مرغ، ماهی، داگس، دونر، پسندای، پیشاوری، قیمه و بسیاری دیگر.

اگر طعم غذاهای واقعی پاکستانی را دارید، به رستوران حلال رویال نواب در منچستر بروید تا یک تجربه آسیایی اصیل را تجربه کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2 (1 رای)