برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

بهترین نوشابه جهان، پپسی بهتره یا کوکاکولا؟

من خودم به عنوان نویسده این مطلب عاشق نوشابه و خصوصا پپسی کولا هستم و در هر وعده غذایی حتما باید چنین چیزی در سفره غذایی باشد ، اما در واقع نوشابه چه اهدافی را دنبال میکند؟!

انسان‌ها می توانند به دو گروه تقسیم شوند: کسانی که به پپسی علاقه دارند و کسانی که کوکاکولا را ترجیح می‌دهند.

آزمایشات نشان داده‌اند که واقعا طعم‌های این دو نوشیدنی باهم متفاوت‌اند. پپسی شیرین‌تر و حاوی مقداری مرکبات و کوکاکولا حاوی کمی پودر وانیل است.

اما مواد تشکیل‌دهنده‌ی آن‌ها یکسان است. اگرچه همه چیز به طور واضح روی قوطی کوکا نوشته شده اما روی قوطی پپسی افزودنی‌ها به صورت کد نوشته شده‌اند. برای مثال، اسید ارتوفسفریک به صورت(ایی ۳۹۹۹) کدگذاری شده‌است.

علاوه بر این، فرمول دقیق کوکاکولا مخفی‌ست درحالی‌که تولیدکنندگان پپسی آن را مخفی نمی‌کنند.

شاید به دلیل اینکه بسیار یکسان هستند ، کوکا کولا و پپسی برای چندین دهه در رقابت شدید برای دوستداران خود در آغوش گرفته اند.

یادگیری چگونگی چشیدن تفاوت بین این دو سودا معروف یک ترفند عالی برای نمایش یا صرفاً برای لذت شخصی است. اما بخاطر داشته باشید که تفاوت آن بسیار ناچیز است – در تست طعم چشمی ، اکثر مردم نمی توانند بگویند کوکا کولا و پپسی کدام یک است. منبع

نوشابه ، خوراک بیماری قلبی

دانشمندان آمریکا ارتباط قوی بین درصد کالری روزانه از غذاهای حاوی قند اضافه (مانند نوشابه پپسی کولا) و میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی پیدا کردند. آنها ادعا کردند که نوشیدن سه قوطی در روز می تواند خطر بیماری قلبی را تا سه برابر کند.

دیابت و نوشابه پپسی؛ برادران دوقلو!!

ثابت شده است که نوشابه و نوشیدنی‌های حاوی شکر اضافی به افزایش دیابت نوع ۲ کمک می کنند. مطالعه ای که بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ صورت گرفت، تخمین زده شده است که افزایش مصرف چنین نوشیدنی‌هایی سبب افزایش ۱۳۰هزار مورد دیابت در طی این سالها شده است.

کبد چرب میخوای؟ پپسی کولا بخور

یک مطالعه علمی از سال ۲۰۰۹ نشان داد که نوشیدنی های مانند نوشابه می توانند بیماری کبد چرب را به شدت محتمل سازد و مصرف تنها دو قوطی نوشیدنی در روز می تواند به آسیب کبدی منجر شود.

الکل و خشم و نوشابه؟!

یک مطالعه انجام شده در مورد نوجوانان ارتباط بین نوشابه های گازدار، و زیاد شدن خشونت در آنها را پیدا کرد. محققان دریافتند که حتی نوجوانانی که فقط دو قوطی در هفته نوشیدند ، نسبت به دوستانشان تهاجمی تر بودند! و کسانی که پنج و یا تعداد بیشتری قوطی نوشابه در هفته نوشیدند نیز تمایل بیشتری به مصرف الکل و سیگار در ماه داشته اند!!

و اما زنان باردار …

پس از مطالعه در دانمارک در ۶۰،۰۰۰ زن، زنان باردار بعد از نوشیدن نوشابه های گازدار همانند پپسی کولا متوجه شدند که عامل زایمان زودرس در زنان شده است!!

بیش‌فعالی در انتظارتان…

همچنین به عنوان اثرات نوشابه ها بر بدن، نوشیدنی های فیزیوکسید نیز باعث تغییر سطح پروتئین در مغز می شود که می تواند منجر به بیش فعالی شود.

پیری زودرس را دریابید

فسفات های مورد استفاده در نوشیدنی های شیرین، و همچنین بسیاری از غذاهای فرآوری شده دیگر، سرعت بخشیدن به روند پیری را نشان می‌دهد. این فقط از لحاظ چین و چروک ظاهری نیست، بلکه عواقب جدی برای سلامتی است که بعضی از آنها مانند بیماری مزمن کلیه و کلسیفیکاسیون قلبی عروقی خواهد بود.

  • نوشیدن فقط دو نوشابه سرشار از قند در هفته باعث افزایش مقدار انسولین می شود و می تواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را دو برابر کند.
  • نوشیدن فقط یک نوشابه در روز می تواند احتمال ابتلا به سرطان پروستات را حدود ۴۰ درصد افزایش دهد.
  • نوشیدن فقط یک و نیم نوشابه در روز می تواند خطر ابتلا به سرطان سینه را در بین زنان به شدت افزایش دهد.

پریود زودرس و احتمال افزایش سرطان

یک مطالعه مدرسه پزشکی هاروارد از ۵۵۸۳ دختر ۹ تا ۱۴ ساله نشان داد که انهایی که تنها یک و نیم قوطی در طول روز نوشیدند، پریود خود را زودتر از کسانی که چنین مصرف نوشیدنی نداشتند تجربه کرده بودند و این به این معنی است که خطر ابتلا به سرطان در انها بیشتر دیده میشود.

نوشابه پپسی و چاقی؟ صد البته

این ممکن است به نظر واضح بیاید و بدانید که نوشابه عامل چاقی است. اما جالب است بدانید که نوشابه به چاقی دور کمر بسیار کمک میکند.

آلزایمر رو جدی بگیرید

دانشمندان آمریکایی متوجه شدند که موش هایی که از معادل پنج قوطی نوشابه در رژیم غذایی شان در روز استفاده کردند مقدار ذخیره سازی حافظه شان کمتر از سایر موش ها بود و این نشان می دهد که نوشیدنی های مانند نوشابه و دلستر و غیره… می تواند با آلزایمر مرتبط باشد.

منبع : https://www.telegraph.co.uk/health-fitness/nutrition/11-reasons-to-stop-drinking-fizzy-drinks/

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.5 (2 رای)