برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

معرفی باورنکردنی میرزاقاسمی توسط سراشپز معروف انگلیسی!!

سابرینا غیور از سراشپزهای معروف ایرانی-بریتانیایی در مطلبی که در سایت FoodPedia منتشر کرد درباره میرزاقاسمی توضیحات جالبی داد.

این شف ایرانی چند کتاب معروف در موضوعات اشپزی نگاشته است که به اسامی تعدادی از انها نگاهی می اندازیم:

  1. Bazaar: Fresh, Flavourful and Deeply Satisfying Vegetarian Recipes for Every Occasion
  2. Bazaar: Vibrant Vegetarian and Plant-based Recipes
  3. Feasts: Middle Eastern Food to Savor
  4. Feasts: Little Bites: 12 Free and Exclusive New Recipes from the Bestselling
  5. Sirocco: Fabulous Flavours from the East
  6. Persiana

میرزاقاسمی از زبان سابرینا غیور

او در خصوص غذای اصیل گیلانی که معروفیت جهانی دارد توضیح میدهد که نمیدانم این غذا را چگونه در انگلیسی باید ترجمه کنم؟! چون نه مانند خاویار صرفا یک مکمل غذایی کوچک است و نه چیزی فراتر.

هم میتوان در کنار سایر غذاهای ان را میل کرد و هم میتوان بعنوان یک غذای مستقل از او تعریف کرد. میرزاقاسمی Mirza Ghasemi میتواند یک خورشت باشد در کنار یک برنج.

وی چنین ادامه میدهد : این غذا از شهر رشت در شمالی ترین نقطه کشور ایران می آید که اگر خودم در هر رستوران ایرانی وارد شوم حتما ان را سفارش میدهم.

حتی یک روز تصمیم گرفتم تا این غذا را برای خودم در خانه تهیه کنم و باید بگم که باورتون نمیشه که چقدر راحت و البته دلپذیر بود.

سابرینا در این خصوص بیشتر برایمان توضیح میدهد که میرزاقاسمی از چربی بسیار پایینی برخوردار است و براحتی با کمترین میزان روغن قابلیت اماده شدن دارد.

این غذا برای گیاه خواران بی نظیر است و همچنین برای منی که گوشت خوار هستم واقعا لذت بخش است.

البته این غذا بیشتر با یک نان ایرانی به نام لَواش هم سرو میشود اما خودم به شخصه خیلی دوست دارم تا این خوراکی را با سیر زیاد و نان تُست شده و حتی با پیتزا بخورم.

او میگوید که این غذا برای علاقه مندان به سیر یک طعم نوآورانه است اما برای کسانی که علاقه‌ای به سیر ندارند اما مایلند تا میرزاقاسمی را میل کنند میتوانند به جایش از پیاز سرخ شده (کاراملی) استفاده کنند ( هرچند که بهتره این کار رو نکنند )

بد نیست بدانید که میرزا قاسمی توسط محمدقاسم خان والی حاکم رشت در زمان ناصرالدین شاه، ابداع شد و توسط همو گسترش یافت و به نام او نیز اسم‌گذاری شد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)