برای انتخاب کلیدenter انتخاب کنید یا برای لغو ESC فشار دهید.

رستوران پسران کریم مشهد که میگفتند ، همین بود؟!

بلاشک یکی از مشهورترین رستوران‌های کشور که اوازه اش بسیار زیاد پیچیده رستوران پسران کریم مشهد هستش.

قصد نداریم از گیلان بزنیم بیرون اما گفتیم بد نیست یکی از مطالب نسبتا قدیمی مون رو براتون اینجا پست کنیم. شاید رفتید مشهد و نیاز شد که یک سری چیزهارو بدونید!

ماجرای اسم رستوران پسران کریم

این رستوران در سال ۱۳۵۹ در خیابان طالقانی افتتاح گردید و از سال ۱۳۷۶در محل فعلی واقع در بلوار خیام ۲۳ (فرهاد ۲۲) انتقال یافت و در حال حاضر شعبات دوم و سوم این رستوران در برج آلتون و انتهای خیام شمالی مجتمع مروارید پذیرا می‌باشد.

دلیل نامگذاری این رستوران برای یاد و خاطره بنیانگذار آن ٬مرحوم کریم قاسم زاده حاتمی پدرشان می باشد که به مدت تقریبا ۵۶ سال از سال ۱۳۰۰ تا ۱۳۵۶ به مدیریت رستوران مشغول بوده اند.

راز پسران کریم!

شکی نیست که این رستوران اونقدری خوب بوده که تونسته چنین اسم و رسمی برای خودش دست و پا بکنه اما یه سری موارد برای ما به چشم اومد که خواستیم بگیم.

چلوماهیچه و چلوگوشت سرخ شده این غذاخوری از شهرت زیادی برخورداره و تقریبا ۹۰درصد مشتری‌های این رستوران همین دو غذا رو سفارش میدن.

راز خوش طعمی این دو غذا، پخت گوشت روی چند لایه پیاز و روغن هستش. همین و تمام!

به ما چی رسید؟

تحویل باقالی‌پلو سرد در کنار قیمت فوق بالای منوی رستوران پسران کریم (تازه این مطلب برای سال ۲۰۱۷ هستش) واقعاً نااُمید کننده بود ، بطوری که در اولین حضورم در این رستوران متوجه شدم که بیشترین دلیل مشتری داشتن این رستوران به دلیل اسم و رسمی هست که دهان به دهان در بین‌ مردم‌ چرخیده است وگرنه غذای نسبتاً چرب‌وچیلی این رستوران در ازای قیمت گزافی که دریافت میکنه مورد خاص و عجیبی به نظر نمیاد!

در پایان اینو بگم در مشهدی که پیدا‌کردن رستوران خوب کاری بسیار مشکل هست وجود چنین رستورانی نعمت به شمار می‌آید. درهرحال اُمیدوارم که روزی عیوب این رستوران حل و فصل شود.

جزئیات رزرو

برای تایم نهار از ساعت ۱۲ظهر تا ۱۶بعداز ظهر و برای تایم شام از ساعت ۱۹شب تا ساعت ۲۳ اماده پذیرایی هستند.

برای رزرو و باقی موارد هم میتونید با این شماره تماس بگیرید: ۰۵۱۳۷۵۳۰۰۱۴

عکس های رستوران پسران کریم مشهد

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4 (3 رای)